back to top
18.6 C
Trikala
Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕκλογές 2023Δημοτικές Εκλογές 2023: Οι πρόεδροι που εκλέγονται στις Τοπικές Κοινότητες του Δήμου...

Δημοτικές Εκλογές 2023: Οι πρόεδροι που εκλέγονται στις Τοπικές Κοινότητες του Δήμου Μετεώρων

Σχετικά Άρθρα

Έκρηξη σε νυχτερινό κέντρο διασκέδασης στον Βόλο

Ισχυρή έκρηξη σημειώθηκε το βράδυ της Δευτέρας στις 11.30...

Καιρός – Κολυδάς: Πτώση της θερμοκρασίας άνω των 10°C τις επόμενες ημέρες – Η τάση για το Πάσχα

Σταδιακή πτώση της θερμοκρασίας θα σημειωθεί τις επόμενες ημέρες στη χώρα,...

Οδηγίες για να έχεις πάντα δουλειά – Τα επαγγέλματα του μέλλοντος στην Ελλάδα

Οι Πανελλαδικές Εξετάσεις πλησιάζουν και ένα από τα θέματα το οποίο...

Βρέθηκε ζωντανή η αγνοούμενη γυναίκα στο Καρποχώρι Καρδίτσας

Ζωντανή βρέθηκε η ηλικιωμένη γυναίκα από το Καρποχώρι που...

Ημ/νια:

Νέοι πρόεδροι εκλέχθηκαν στις εκλογές της 8ης Οκτωβρίου σε πολλά χωριά του Δήμου Μετεώρων ενώ κάποιοι επανεκλέχθηκαν και συνεχίζουν την θητεία τους.

Το kalabakacity.gr πρώτο… από το βράδυ των εκλογών ανακοίνωσε τα περισσότερα ονόματα των νέων προέδρων ή εκείνων που ήρθαν πρώτους σε ψήφους από πολλά χωριά του Δήμου Μετεώρων.

Από το άρθρο λείπουν κάποια χωριά καθώς δεν υπήρξε η σχετική ενημέρωση.

Σε περίπτωση λάθους θα γίνει η σχετική διόρθωση.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες που είχαμε ανακοινώσαμε τους παρακάτω προέδρους σε Καλαμπάκα και στα χωριά:

  • Κοινότητα Καλαμπακας: Αθανάσιος Σινάνης
  • Άγιος Δημήτριος: Λάμπρος Τζιλίνης
  • Διάβα: Κώστας Βλαχογιάννης
  • Βλαχάβα: Γιώργος Ντιναπόγιας
  • Θεόπετρα: Γιώργος Παπαβασιλείου
  • Θεοτόκος: Ιωάννης Γκουργκούλιας
  • Χρυσομιλιάς: Νίκος Στεφόπουλος
  • Γάβρος: Γιάννης Γκούγκλας
  • Καστράκι: Λεύτερης Φλέτσιος
  • Σαρακίνα: Κατερίνα Πλακιά
  • Κρύα Βρύση: Δημήτρης Βασιλείου
  • Καστανιά: Γιώργος Κόφφας
  • Σκεπαρίου: Χρήστος Ταρατόρας
  • Ελαφίου: Δημήτρης Νταλαμάγκας
  • Αμάραντος: Κωνσταντίνος Γουγουλάκης
  • Μαυρέλι: Νίκος Κλησιάρης
  • Λογγά: Γκόγκος Σωκράτης
  • Φωτεινό: Θύμιος Παπακωνσταντίνου
  • Ασπροκλησιά: Βασίλης Πινιάρας
  • Βασιλική: Απόστολος Βλαχοδήμος
  • Αγναντιά: Βασίλης Παππάς
  • Οξύνεια: Βασίλης Μάνος
  • Ξηρόκαμπος: Γιώργος Τσικέλης
  • Αγιόφυλλο: Ευθύμιος Καραγιάννης
  • Γλυκομηλιά: Ανδρέας Νταφέκης
  • Περιστέρα: Αθανάσιος Γκούμας
  • Πεύκη: Θωμάς Παρώνης
  • Αμπελοχωρίου: Σάκης Νικογιάννης
  • Παναγίας: Αναστάσιος Καταραχιάς
  • Καλομοίρα: Γιώργος Λιόντας

Ροή Ειδήσεων

geogreen