12 C
Trikala
Τρίτη, 5 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΠαραπολιτικάΠοιοι εκλέγονται από την Περιφέρεια Θεσσαλίας στη Γενική Συνέλευση της Ένωσης Περιφερειών...

Ποιοι εκλέγονται από την Περιφέρεια Θεσσαλίας στη Γενική Συνέλευση της Ένωσης Περιφερειών – Αναλυτικά όλα τα ονόματα

Σχετικά Άρθρα

«Έφοδος» Μητσοτάκη – Σκρέκα σε σούπερ μάρκετ

Αιφνιδιαστική επίσκεψη σε σούπερ μάρκετ στη Λένορμαν πραγματοποίησε  ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, με...

Η νεότερη αλπική λίμνη της Ελλάδας εμφανίστηκε στην Πύρρα Τρικάλων

Η νεότερη αλπική λίμνη της Ελλάδας, προϊόν τεράστιας κατολίσθησης. Μια...

Με μεταλλική ράβδο συνελήφθη ένας Τρικαλινός

Συνελήφθη, χθες (04-03-2024) το πρωί στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς...

Αργυρό μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα γυναικών η Καζάλα του Α.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Πραγματοποιήθηκε στην Αργυρούπολη Αττικής, το σαββατοκύριακο 2-3 Απριλίου 2024...

Ημ/νια:

Εκλογές για τους αντιπροσώπους στη Γενική Συνέλευση της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδας διεξήχθησαν στο Περιφερειακό Συμβούλιο Θεσσαλίας.

Ο συνδυασμός του «Πρωτοβουλία» του κ. Κουρέτα έλαβε 27 ψήφους, ο συνδυασμός «Συμμαχία υπέρ των Πολιτών» του κ. Αγοραστού 11, ο συνδυασμός «Λαϊκή Συσπείρωση» 3 και ο συνδυασμός «Ενωμένοι Θεσσαλοί» της κυρίας Τζανακούλη, επίσης 3.

Ως προς τις ψήφους ανά συνδυασμό η κάλπη έβγαλε τα εξής αποτελέσματα:
1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ»
Ψηφοδέλτιο για την εκλογή αντιπροσώπων στην ΕΝ. ΠΕ.
1. ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αθανασίου 9
2. ΓΚΟΥΡΟΜΠΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου 10
3. ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου 3
4. ΚΟΛΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Λάμπρου 9
5. ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου 10
6. ΝΤΙΤΟΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου 3
7. ΞΑΦΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Άγγελου 4
8. ΣΙΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη 4
9. ΤΣΑΓΑΝΟΥ – ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Κωνσταντίνου 26

2. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ»
Ψηφοδέλτιο για την εκλογή αντιπροσώπων στην ΕΝ. ΠΕ.
1. ΔΟΚΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Αθανασίου 8
2. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευαγγέλου 8
3.ΠΙΝΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου 3
4. ΤΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου 2

3. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ»
Ψηφοδέλτιο για την εκλογή αντιπροσώπων στην ΕΝ. ΠΕ.
1. ΤΕΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου 1
2. ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θωμά 3

4. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΙ»
Ψηφοδέλτιο για την εκλογή αντιπροσώπων στην ΕΝ. ΠΕ.
1. ΤΖΑΝΑΚΟΥΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Κωνσταντίνου 3
2. ΧΑΥΤΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου 3

Εκλέγονται κατά παράταξη ως τακτικά και ως αναπληρωματικά μέλη
για την Γενική Συνέλευση της Ένωσης Περιφερειών οι :
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:
1. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ»
1. ΤΣΑΓΑΝΟΥ – ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Κωνσταντίνου
2. ΓΚΟΥΡΟΜΠΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου
3. ΜΠΑΡΜΠΟΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
4. ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αθανασίου
5. ΚΟΛΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Λάμπρου

2. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ»
1. ΔΟΚΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Αθανασίου
2. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευαγγέλου
3. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ»
1. ΤΣΙΑΠΛΕΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Θωμά
4. ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ: «ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΙ»
1. ΤΖΑΝΑΚΟΥΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Κωνσταντίνου

Ροή Ειδήσεων

geogreen